Szczecin z Dreszczykiem konkursowo

Szczecin z Dreszczykiem Konkursowo
Size: 9.2MB
Version: 1.4

Każde miasto czy wieś ma swoje legendy. W każdym z nich są zakorzenione historie, lęki i ciekawostki  opowiadane z pokolenia na pokolenie, będące budulcem i podstawą społecznej tożsamości i wyróżnikiem indywidualności danej zbiorowości mieszkańców (…) Naszym celem jako Stowarzyszenia było nie tylko zapoznać się ze współczesnym spojrzeniem na legendy miejskie (zwłaszcza w jej „dreszczykowej” odsłonie), ale również przyjrzeć się wizualnemu odbiorowi naszego pięknego miasta. Mimo że Szczecin od 70 lat jest Polski i zdawać by się mogło, że uporządkował już swoją architektoniczną odsłonę, to nadal widoczne są w nim zapomniane zakamarki o wyjątkowej historii, którą przekazać mogą jedynie starsi mieszkańcy danych dzielnic czy konkretnych ulic. Poprzez organizację dwóch konkursów chcieliśmy zaktywizować mieszkańców Szczecina do pochylenia się nad tymi historiami i zinterpretowania ich czy to w formie narracyjnej, czy graficznej (…).

Zachęcamy wszystkich do zaznajomienia się z pracami – zarówno literackimi, jak i graficznymi. Może dzięki nim każdy z Was spojrzy na Szczecin nieco inaczej i dojrzy, że w naszym mieście można natrafić na miejsca, historie czy wspomnienia postaci z tytułowym „dreszczykiem”.

Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim Uczestnikom. Jury stanęło przed trudnym wyborem, ale ostatecznie przyznało w każdej z kategorii miejsca od I do III oraz po 5 wyróżnień. Autorzy dwóch nagrodzonych lub wyróżnionych prac decyzją jury otrzymają również dodatkową nagrodę książkową. Z laureatami będziemy kontaktować się mailowo ws. przekazania nagród. Serdecznie gratulujemy!

Graj Familio! Rodzinny Piknik Gier

Graj Familio
Size: 16MB
Version: 1.0

(…) Celem projektu „Graj Familio! Rodzinny Piknik Gier” było zachęcenie rodzin do wspólnego spędzania czasu wolnego, grając w gry niekomputerowe. Za członków rodziny uznaliśmy jednak nie tylko rodziców z dziećmi, ale również seniorów, którzy często w podobnych tematach są pomijani. Dlatego, Czytelniku, znajdziesz tutaj nie tylko poradniki, w jakie gry grać, jak grać lub czego szukać, lecz również jak zaangażować i zainteresować grami „bez prądu” pozostałych członków rodziny. Odnajdziesz tutaj również refleksje nad tym, jakich kroków nie podejmować, by nie zniechęcić domowników. Dowiesz się, jak powstają gry i jak są wydawane. Wszystko po to, by ukazać to zagadnienie jak najszerzej, starając się również rozpocząć pewną dyskusję nad pożytkami angażowania osób w każdym wieku w gry planszowe i gry RPG. (…)

Marcel Mroczek, koordynator projektu

Publikacja jest jednym z efektów projektu „Graj Familio! Rodzinny Piknik Gier”, realizowanego w ramach programu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski”.

#PomorzeZachodnie #spolecznik #ProgramSpolecznik #KARRSA

Zachęcamy również do wysłuchania prelekcji, które zostały nagrane w ramach projektu. Można je znaleźć pod poniższym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=TBPi38CLvNI&list=PLIgVw9bF02AHmW2QCMSElUtThY9HqCwEC

Z Archiwum Sz. Szczecin pisany tajemnicą

Archiwum Sz
Size: 15.5 MB
Version: 1.2

Po pobraniu scenariuszy bardzo prosimy o wypełnienie poniższej ankiety.

Klimat Zewu Cthulhu i Tajemnic Pętli w stolicy województwa zachodniopomorskiego? Jak najbardziej!

Projekt „Z Archiwum Sz” jest współfinansowany ze środków miasta Szczecin w ramach #mikroDOTACJE2020 – wsparcie doraźne i powstał przy współpracy z grupą Rzucaj Nie Gadaj – Podcast RPG.

Do Waszej dyspozycji przygotowaliśmy 3 pełne wrażeń scenariusze:

  • Krucze Dzieci – Pozwól sobie na podróż do czasu końca II Wojny Światowej, gdy Szczecin był niczyj i rozwiąż zagadkę Szubienicznego Wzgórza i Kruczego Kamienia. Wiele ulic – niczym naczynia krwionośne miasta – kryje swoje tajemnice, ale niektóre pragną Twojego zainteresowania i zajrzenia w głąb ich kanałów. Co takiego skrywa obecna ulica Potulicka? Co mogli spotkać żołnierze odbijający z rąk wroga nasze piękne miasto? O tym dowiesz się od dzieci – Kruczych Dzieci.
  • Wakacje w Szczecinie – Przenieś się do lat 80. XX wieku i Tajemnic Pętli. Obóz kolonijny nad jeziorem Dąbie – konflikt w Zatoce Pomorskiej staje się poważniejszy. Jednak obozy wakacyjne dla dzieciaków trwają dalej, a nasze dzieciaki lądują na jednym z nich. Będą musiały stawić czoła tajemnicom dziesiątek wysp oraz zagrożeniu czekającym nie tylko na nie…
  • Miasto, które zgasło – Szczecin, rok 2008, wyjątkowo zimny kwiecień. Czy Twoje śledztwo przyniesie odpowiedzi na te najważniejsze pytania? Jaka była przyczyna słynnego szczecińskiego Blackoutu? Jakie tajemnice skrywa Cmentarz Centralny? Co ukrywali Hermann Haken i Wilhelm Meyer-Schwartau? Wejdź w przygodę, w której prawdziwa i intrygująca historia miesza się z fikcją.