Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne Chowaniec

zaprasza do współpracy i współtworzenia! Jesteśmy otwarci na różnorodne fantastyczne, kulturalne i rozrywkowe pomysły, inicjatywy, spostrzeżenia oraz doświadczenia.

Część członków Stowarzyszenia Chowaniec współpracuje przy organizacji Pałacowego Uniwersytetu Fantastycznego (PUF), szczecińskiego mini-konwentu oferującego m. in. warsztaty plastyczne, prelekcje dotyczące literatury i filmu, wystawy tematyczne, sesje RPG, LARP-y oraz spotkania z autorami książek. Regularnie wspieramy comiesięczne “Kości zostały rzucone. Sobota z RPG”, tj. maraton gier roleplay, odbywający się w Pałacu Młodzieży – Pomorskim Centrum Edukacji w Szczecinie. Podczas otwartych sesji RPG członkowie Stowarzyszenia, jako mistrzowie gry i współgracze przedstawiają tę formę rozrywki młodzieży i młodym dorosłym, edukując ich „erpegowo”. Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne Chowaniec miało również swój wkład w Noce Bibliotek, organizowane w Szkole Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie, wzbogacając wydarzenie o inicjatywy kulturalne i fantastyczne. Współpracujemy również z podcastem Rzucaj Nie Gadaj – Podcast RPG, nagrywając wspólne sesje oraz przeprowadzając różne akcje i inicjatywy o charakterze erpegowym.

Chowaniec jest otwarty na współpracę z innymi stowarzyszeniami edukacyjnymi, towarzystwami, klubami dyskusyjnymi, a także niezrzeszonymi zapaleńcami! Zapraszamy do kontaktu każdą osobę, która ma pomysł na wydarzenie, panel dyskusyjny, wywiad bądź jakąkolwiek inicjatywę związaną z fantastyką. Marzy nam się wielki, prężny konwent fantastyczny w Szczecinie, przyciągający rzesze twórców, pasjonatów, rękodzielników, autorów i wydawców.

Grupy i instytucje, z którymi Stowarzyszenie Chowaniec współpracowało:

Razem z nami współpracują

również liczne wydawnictwa literackie, jak również wydawnictwa gier planszowych i RPG. Nie zapominamy także o pasjonatach – regionalistach, psychologach, pedagogach, kulturoznawcach i innych wspaniałych osobach, które wspierają nas w kolejnych projektach. Rzecz jasna, mamy apetyt na więcej, dlatego piszcie do nas śmiało z Waszymi propozycjami czy pomysłami!