To było pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Szczecinie. Mistrzowie Gry z różnych stowarzyszeń czy środowisk postanowili połączyć siły i współtworzyć „Maraton Erpegowy” organizowany przez Pałac Młodzieży Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie.

W samym wydarzeniu wzięło udział prawie sto osób z czego trzynaście było prowadzącymi gry. Z naszego Stowarzyszenia wzięli udział Mistrz Czołgu, Mistrz Stiopa oraz Mistrz Cyprian. Każdy z nich proponował sesję w innym świecie – do wyboru były klimaty postapokaliptyczne, dark fantasy czy space opera. W ciągu ośmiu godzin do rozegrania było 18 sesji przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Znalazła się zarówno sesja dla dzieci w świecie Harrego Pottera, jak i dla całkiem dorosłych w mrocznej i splugawionej współczesności.

Od strony organizacyjnej wydarzenia (z ramienia Pałacu) doglądał nasz Prezes, Marcel, oraz (z ramienia Stowarzyszenia) Matix.

Dziękujemy naszym Mistrzom i członkom Chowańca za gotowość i godne reprezentowanie Stowarzyszenia podczas tego pierwszego w Szczecinie „Maratonu Erpegowego”. Czekamy na kolejny!