Wydarzenie Chowaniec w krainie Warhammera odbyło się 12.12.2021 i rozpoczęło nowy cykl erpegowy, który ma na celu bliższe przyjrzenie się systemom RPG, które zaistniały na polskim rynku i zdobyły ogromne grono wielbicieli, a nawet wyznawców. Jak większość naszych erpegowych inicjatyw odbyło się ono w szczecińskim Exp Pub & Games Room.

Na pierwszy rzut poszedł Warhammer – system stworzony przez brytyjską firmę Games Workshop, rozpropagowany w Polsce przez Copernicus Corporation. WFRP był jedną z pierwszych gier fabularnych na polskim rynku, i mimo dużej przerwy między wydaniem pierwszej i drugiej edycji, wciąż cieszy się dużą popularnością. W Polsce pierwszą edycję Warhammer Fantasy Roleplay wydało Wydawnictwo Mag, zaś czwartą już edycję wydaje obecnie Copernicus Corporation. Oprócz narracyjnych gier fabularnych (bo nie można zapomnieć także o kosmicznym WH 40.000), do uniwersum Warhammera zaliczają się m.in. gry figurkowe, bitewne, komputerowe czy LARP-y.

W ramach wydarzenia odbyło się 7 prelekcji:

  • Grzegorz Tyliszczak (Stowarzyszenie Chowaniec, Szczeciński Klub Azji) – Historyczne inspiracje w Starym Świecie
  • Marcel Mroczek (Kości zostały rzucone – Sobota z RPG, Pałacowy Uniwersytet Fantastyczy) – Kto się boi „Jesiennej gawędy”?
  • Marek Kozłowski (Stowarzyszenie Chowaniec, Rzucaj Nie Gadaj – Podcast RPG) – Kampania Wewnętrzny Wróg – największa kampania Warhammera – jak się do niej przygotować i czy warto zagrać?
  • Błażej ‚Hiobu’ Giermakowski – Boska interwencja
  • Przemysław Głowa – Szczecin w Starym Świecie. Figury gry, pułapki, mapy, kroniki
  • Tomasz Markowski (Bracia Witalijscy, czyli jak zostać piratem w Wieku Średnim) – IV Regiment Ostlandu
  • Patryk Ławniczak (Copernicus Corporation) – Warhammer po drugiej stronie lustra

Pomiędzy prelekcjami miała miejsce wystawa makiet: Warhammer Fantasy Battle, Age of Sigmar, Warhammer 40.000 oraz innych okołowarhammerowych gier bitewnych. Dodatkowo był otwarty kącik zakupowy z warhammerowymi produktami, a wszystko to dzięki współpracy ze szczecińskim Sklepem Fenix.

Odbyły się również 3 konkursy, w ramach których przygotowano bardzo atrakcyjne nagrody związane z Warhammerem, które zostały przekazane przez Copernicus Corporation i Sklep Fenix. Pierwszy konkurs polegał na zrobieniu najciekawszego zdjęcia ze specjalnie przygotowanym Ghal Marazem przez Katarzynę Ślusarczyk (Stowarzyszenie Chowaniec, Kiandi Cosplay), drugi na napisaniu krótkiego opisu na początek przygody w Warhammerze, które nie zaczyna się w karczmie, a trzeci był konkursem wiedzy.

Wydarzenie zwieńczyły warhammerowe sesje RPG:

  • Adam Kaczmarek – Pisk Grozy (Warhammer 2 ed.)
  • Patryk Ławniczak – Źródło miłosierdzia (Warhammer 40.000 Wrath&Glory)

W wydarzeniu wzięło udział ok. 35 osób.

Fotorelacja:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3089582594694301&type=3