Szczecin z Dreszczykiem Konkursowo
Size: 9.2MB
Version: 1.4

Każde miasto czy wieś ma swoje legendy. W każdym z nich są zakorzenione historie, lęki i ciekawostki  opowiadane z pokolenia na pokolenie, będące budulcem i podstawą społecznej tożsamości i wyróżnikiem indywidualności danej zbiorowości mieszkańców (…) Naszym celem jako Stowarzyszenia było nie tylko zapoznać się ze współczesnym spojrzeniem na legendy miejskie (zwłaszcza w jej „dreszczykowej” odsłonie), ale również przyjrzeć się wizualnemu odbiorowi naszego pięknego miasta. Mimo że Szczecin od 70 lat jest Polski i zdawać by się mogło, że uporządkował już swoją architektoniczną odsłonę, to nadal widoczne są w nim zapomniane zakamarki o wyjątkowej historii, którą przekazać mogą jedynie starsi mieszkańcy danych dzielnic czy konkretnych ulic. Poprzez organizację dwóch konkursów chcieliśmy zaktywizować mieszkańców Szczecina do pochylenia się nad tymi historiami i zinterpretowania ich czy to w formie narracyjnej, czy graficznej (…).

Zachęcamy wszystkich do zaznajomienia się z pracami – zarówno literackimi, jak i graficznymi. Może dzięki nim każdy z Was spojrzy na Szczecin nieco inaczej i dojrzy, że w naszym mieście można natrafić na miejsca, historie czy wspomnienia postaci z tytułowym „dreszczykiem”.

Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim Uczestnikom. Jury stanęło przed trudnym wyborem, ale ostatecznie przyznało w każdej z kategorii miejsca od I do III oraz po 5 wyróżnień. Autorzy dwóch nagrodzonych lub wyróżnionych prac decyzją jury otrzymają również dodatkową nagrodę książkową. Z laureatami będziemy kontaktować się mailowo ws. przekazania nagród. Serdecznie gratulujemy!